Abdomen extra-plat

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ipearina spune:

Deus, foarte utile toate sfaturile tale!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deus
Poate ca din nou poftesti la o gustare dupa cateva ore? OK. cine sunt eu sa te opresc? Un pumn de nuci sau de alune!


Deus, ce ai scris tu aici seamana foarte mult cu regimul dat de nutritionista mea, doar ca al ei era mai strict...
daca sunt alergica la alune si nuci... si toata familia lor, ce mi-ai recomnda aici?

am fetita de 9 ani!

si :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Citat:
citat din mesajul lui carolinah
Bikini ready in 8 weeks este un program de pe shape.com pe care eu l-am scos mai demult si care tonifica extraordinar corpul. Il am intr-un word, incerc sa il copiez aici intr-un alt post, sa vedem daca merge.

Edit: nu merge, adica imi copiaza textul, dar nu si pozele:-(

Caro


multumesc, nu am auizt nicodata de programul bikini poti sa mi-l trimiti si mie pe email? multunmesc.

am fetita de 9 ani!

si :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

Buna fetele

ma alatur si eu in club, daca ma primiti.
Recunosc ca m-am ingrasat in ultimele luni vreo 4 kg (pana acum ziceam ca nu m-am ingrasat deloc, caci ma urcam pe cantar si scadeam 2 kg pantalonii de trening si tricoul de pe mine + 2 kg mesele din ziua respectiva ) plus ca aerobic n-am mai facut de un an jumate... am incercat de cateva ori, dar mi s-au parut atat de grele picioarele, incat am renuntat.

carolinah www.shape.com/workouts/articles/Bikini_ready_in_8_weeks.html" target="_blank">Asta este programul de 8 saptamani? Il ai cumva cu poze? Daca da, il vreau si eu pe mail, te rog.








de



Bazar pentru Sonia, Andrei, Mihaita


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

Deus Multumesc si eu pentru sfaturi. F si eu o sinteza si o lipesc pe frigider.

Citisem acum vreo 2 ani un articol cu o serie de exercitii care se puteau face impreuna cu copilul din dotare, stii cumva un astfel de program?






de



Bazar pentru Sonia, Andrei, Mihaita


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns truli-luli spune:

Ce-mi place subiectul asta! Multumesc fetelor!
Sunt si eu aspiranta la o imagine rezonabila in costum de baie. Eu m-am apucat de aerobic de aproape 3 luni, cam de 3 ori pe saptamana dar pana nu am inceput sa reduc din mancare nu s-a vazut nimic. Pardon, s-au mai tonifiat muschii dar nu am slabit DELOC. Doar dupa ce am terminat cu alaptatul si am inceput sa mananc mai putin am inceput sa mai dau jos dar incet.... numar sutele de grame. Asa ca citesc cu mare interes tot ce scrieti voi si sper sa reusesc si eu.

Carolinah poti sa imi trimiti si mie programul pe mail? Multumesc


poze Ana si Victor
varsta Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_bebe spune:

mama_lui_alex - mare dreptate ai mi-am indreptat si eu spatele
Povestea mea: in decembrie mi-am luat cartea "Traiesc, deci ma abtin -Bilic Mihaela" cadou de Craciun - seamana multe din sfaturile voastre cu ale ei ma bucur ca experienta voastra a dus la aceleasi concluzii ca ale ei. In plus ea iti si descrie un pic cam cate calorii are fiecare mancare, cam ce e bine sa asociezi si cu ce...NU interzice nimic dar recomanda moderatie pentru anumite alimente.
Apropo cascavalul stiu ca e criminal la capitolul asta asa ca evitati sa-l aveti in frigider.Eu pur si simplu nu mai cumpar cascaval!
Vroiam sa slabesc sub 7 kg deci regimul meu trebuia sa aiba 1200 calorii/zi. Cel mai greu!
Bun - pe la sfarsitul lui ianuaria am inceput.
2 saptamani am scris tot ce mancam si am transformat in calorii... uneori eram la 1200 uneori un pic peste dar oricum eram pe drumul cel bun.(Peste 7 kg - 1400 calorii...) dupa un timp m-am plictisit de scris si am decis ca deja puteam spune cam cate calorii manac.
Acum dupa 3 luni am dat jos 6kg, nu mai simt nevoia sa ma duc la frigider toata ziua, daca totusi ajung in bucatarie manata de forte nevazute inainte sa deschid frigiderul beau o cana de apa cat mai mare.
Nu am degand sa schimb nimic din dieta mea - analizele sunt perfecte, ma simt bine, arat bine (1.72- 62kg)...
va descriu o zi:
dimineata - 1/2 activia de baut fara cereale , fructe...+3-4 linguri cereale (orice)
pranz- o palma carne pui, salata, 1 cartof (12-1)
seara - salata + o conserva ton in apa nu in ulei(6-8)
intre mese - 5 migdale, un pumn seminte, 2-3 prune
apa cata vreau - nu trebuie sa te chinui sa bei!!!
cantarire - DOAR o data/saptamana!!!
sa fie cat de cat regulate mesele si sa nu ajungeti sa stati nemancate - corpul crde ca e pericol de foame si nu mai slabiti nici un gram - tot ce mancati intra la rezerve
daca mai aveti intrebari va raspund
din talie am dat jos 5-6cm
o zi buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Eu de 3 luni sunt pe keto diet (in fiecare zi mananc maxim 20 carbohidrati - un fel de atkins mai destept) si de astazi merg la fitness de 3 / saptamana.

Sper sa ma tina sportul, caci de-o viata fug de el

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mindy spune:

Deus, multumesc! Apreciez ca iti faci timp sa ne incurajezi aici.
Mi-ar place sa am jobul tau.. cred ca e tare interesant.

De dieta in fc de grupa sanguiona ce zici?
Eu fac parte din grupoa A si pe mine carnea sau lactatele ma ingrasa.
Dupa o masa cu carne simt o senzatie de oboseala.
Cred ca la mine ar functiona cel mai bine un meniu vegetarian cu carne doar foarte putina.

Lactatele, vreau sa imi fac un obicei sa cumpar doar fat free. In sarcina m-am ingrasat tribil de la sanatoasele lapte cu cereale, sau suc de portocale in cantitati mari.

Vitamine, iau B complex. Si uneori fier cand ma simt f slabita.

Migdalele sunt super. Si scad colesterolul.
imi place ideea cu un pumn de seminte.

Intr-o vereme mancam zilnic seminte de dovleac.
Sunt excelente, ajuta extrem de bine la digestie si sunt anti-stres.

Cascavalul si eu stiu ca e de ferit in dieta. sau mancat in cantitati mici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:



Deus,
2 intrebari, te rog frumos:
- la "albele" pe care nu le maninci intra si lactatele ? (alea rezonabile, gen iaurt, brinza semi/degresata etc. , nu ma refer la unt, smintina ca banuiesc ca de-alea nu e voie)
- la tine cascavalul e "alb" ...?
[/quote]

Lactatele, in special iaurturile sunt foarte sanatoase pentru oricine, de preferat sa fie slabe si fara tot felul de adaosuri gen fructe sau cereale:)
Svaiterul/ cscavalul/mozzarela eu mor dupa ele si recunosc ca langa doua rosii, doua ridichi merge foarte bine o felie de branzica:)

Deci, la albe intra cele nesanatoase: faina alba, zahar, orez alb, cartofi dulci ( cartofii nu sunt foarte rai daca ii mancati doar fierti sau copti insa aveti mare grija la cantitate - mie fiindca mi se face pofta daca gust prefer sa-i elimin o vreme si asa ma pot abtine)

www.de-azi.ro
poze familia mea


inspiratie, dragoste, putere ... pentru oricine crede ca nu mai poate...
http://www.youtube.com/watch?v=flRvsO8m_KI
http://www.youtube.com/watch?v=vMCnjMbUOFg

Mergi la inceput